inter-okno

PlastovÉ oknÁ ÚdrŽba

Plastové okná, údržba ...

1. Odstránenie ochranných fólií, odstránenie hrubých nečistôt po omietaní.
Výrobky sú opatrené vnútornou a vonkajšou ochrannou fóliou. Tieto fólie chránia výrobky pred poškodením pri doprave, manipulácii, montáži. Objednávateľ je povinný vonkajšie ochranné fólie odstrániť najneskôr do 2 mesiacov od odovzdávacieho konania. Nezaručujú 100% ochranu pred poškodením pri murárskych prácach. Preto zhotoviteľ doporučuje odberateľovi pred omietaním prekryť celé okná igelitovými fóliami. Ak tak neučiní, doporučujeme hrubé nečistoty bezprostredne po omietaní odstrániť namočenou murárskou štetkou.
2. Čistenie a ošetrovanie plastových okien.
Nečistíte prosím na Vašich oknách iba sklo, ale i rám - zvýšite tým úžitkovú hodnotu plastového okna. K čisteniu rámu používajte bežné čistiace prostriedky bez rozpúšťadiel a drsných čiastočiek, ako napr. čistiace mlieko alebo Pril. Na odstránenie tvrdých nečistôt zo stavby možno použiť napr. Fenosol. Čistiaci prostriedok naneste plátenou handrou na povrch, rozotrite, nechajte prischnúť a pretrite suchou handrou.
3. Údržba tesnenia.
Tesnenia z moderných materiálov podliehajú, ako všetky materiály, prirodzenému starnutiu. Aby Vaše tesnenia na plastových oknách a dverách tesnili proti vode a prievanu dlhšiu dobu, teda zostali pružné a funkčné, natrite ich raz, alebo viackrát do roka silikónovým olejom, jelením lojom alebo mastencom. Sú bežne dostupné v obchodoch. Tesniace profily z PVC, alebo kaučuku by nemali prísť do styku s koncentrovanými čistidlami.
4. Odvodnenie.
Na každom plastovom okne sú z vonkajšej strany umiestnené odvodňovacie otvory na vytečenie vniknutej vody - udržiavajte ich voľné a čisté. Odvodnenie nájdete, ak otvoríte krídlo plastového okna a pozriete na spodnú stranu rámu pred vonkajší doraz.
5. Údržba kovania.
Vaše plastové okná sú vybavené technicky vysokohodnotným kovaním. Všetky časti kovania sú spotrebné diely a sú schopné riadnej funkcie ak je vykonávaná ich pravidelná údržba. Pohyblivé časti je potrebné premazať špeciálnym olejom neobsahujúcim kyseliny, aby sa ľahko pohybovali. Takúto údržbu je potrebné vykonať najmenej dvakrát za rok.

Čítaj viac

OrosujÚ sa vÁm oknÁ ?

Máme riešenie ...


Orosovanie okien z interierovej strany nie je chyba okien, ale nadmerná vlhkosť interiéru. Ak sa vám objaví orosovanie medzi dvoma sklami takéto okno treba reklamovať.

Ceresit - pohlcovač vlhkosti

novinky

 
Plastové okná INTER-OKNO Plastové okná INTER-OKNO veľkoobchod, bezkonkurenčné ceny na plastové okná, Bratislava, Nitra, Levice, najneskôr do 3-4 týždňov od objednania plastových okien , v našej pobočke Komárne.
 
Plastové okná cenník Vyplnte formulár oplatí sa, za 3 minutky máte cenovú ponuku! Vyberte si typ okna, miery okien sú po 10 cm(cenníková cena), samozrejme pri zameraní Vašich okien vyrobíme Vaše okná na požadovaný rozmer. Team INTER-OKNO s.r.o.
 
Plastové okná E-SHOP Ako prvá firma na Slovensku Vám prinášame eshop plastových okien a dverí!Velmi výhodné ceny okien pre kutilov a domácich majstrov!
 
Plastové okná INTER-OKNO kontakt INTER-OKNO s.r.o. ,K. Thalyho č.1 Komárno 945 01
Ďalšie info